Az USA Accelerator által szervezett U.S. Market Entry Bootcamp Program idén is segített a magyar vállalkozásoknak abban, hogy felkészüljenek az amerikai piacra lépésre. A rendezvény célja, hogy a résztvevők számára biztosítson olyan kulcsfontosságú ismereteket és kapcsolati lehetőségeket, amelyek elengedhetetlenek a sikeres nemzetközi terjeszkedéshez. A program egy igazi kaland volt, tele izgalmas előadásokkal, szakértői tanácsokkal és személyes találkozókkal.
Az eseményt a USA Accelerator és az University of Central Florida (UCF) Inkubációs Programja közösen szervezte. A bootcamp öt napja alatt a résztvevők nemcsak elméleti tudást szereztek, hanem közvetlenül kapcsolatba léphettek olyan iparági szakértőkkel és döntéshozókkal, akik a mindennapi gyakorlatban segíthetik őket.
A napok izgalmas történései:
Az első napon Carol Ann Dykes Logue és Rafael Caamano inspiráló előadásában megismerkedhettünk az UCF Inkubációs Programjával, amely számos sikeres startupot segített már. A nap folytatásában betekintést nyertünk a Precision Periodic és X Mat Labs technológiai innovációiba, amelyek valóban formálják a jövőt. Ezt követően Roger Colón és Piros Pazaurek osztotta meg tapasztalatait arról, miért is Florida az ideális helyszín a nemzetközi vállalkozások számára. Dr. Áron Szabó és Dr. Beáta Molnár pedig a vízumok és munkavállalási engedélyek kérdéseit tisztázták, melyek a résztvevők számára kiemelten fontos témát jelentettek.
A második nap különleges élményt kínált, hiszen a résztvevők a Space Florida központjába látogattak, ahol a világűr és az űripari lehetőségek egyedülálló világába kaptak bepillantást. A program folytatása során olyan szakértők, mint Tom Self és Samantha Cornelius, osztották meg tudományos és üzleti tapasztalataikat, miközben a Port Canaveral történelmét is felfedezhettük.
A harmadik napon a résztvevők a legnagyobb üzleti guruk előadásait hallgathatták meg. Howard York a nagy márkák építésének művészetéről beszélt, Rick Rotondo a marketingstratégiák amerikai piaci sajátosságait tárgyalta, míg Andrew Bekemeyer és munkatársai az Orlando Magic kosárcsapat digitális és üzleti stratégiáit osztotta meg. Ezen a napon valóban megtapasztalhattuk, hogyan is működik az amerikai piac a gyakorlatban.
A negyedik napon a résztvevők olyan kulcsfontosságú jogi és működési ismereteket sajátíthattak el, mint a cégek alapítása és adózási jogszabályok, a munkaügyi törvények és az innovációvédelmi ismeretek. Imre Borsanyi (IB.CPA) és Juliana Olarte praktikus tanácsokat adtak a mindennapi üzleti működéshez, miközben a UCF Downtown Innovation District inkubátor központját is meglátogathatták. A nap zárásaként Eddie Fernandez osztotta meg tapasztalatait a HR és a jog területén valamint Kimra Major-Morris IP-védettség témakörét fejtette ki.
A záró napon nemcsak a szakmai előadások, hanem a Tarik Kabbaj (J.P. Morgan) banki szakértőjének előadása is hozzájárult a sikeres piaci belépéshez szükséges tudás megszerzéséhez. A nap folytatásként a résztvevőknek lehetőségük volt arra, hogy megismerjék Orlando városának polgármesteri hivatalát ahol Derek Ephrem (Orlando Economic Development) és Eric Ushkowitz (City of Orlando) tartott előadást a Orlando régiója által nyujtott üzleti lehetőségekről.
Emellett a nap során olyan sikeres magyar vállalkozók osztották meg tapasztalataikat, mint Nóra Szaraz-Galambos (American Shipping Services), Ágnes Fray (Intermix Real Estate INC), Erika Csaszar (SecWorldwide & Associates LLC) és Csaba Arnold Kolozsvári (Revive Fitness) a beszélgetést Piros Pazaurek vezette. Az eseményt a Burgers vs. Goulash című szórakoztató kulturális beszélgetés zárta, amely szorosabbra fűzte a két kultúra közötti kapcsolatokat.
A rendezvény záróakkordjaként a Hungarian Harmony – Culture, Business, Wine rendezvényen a résztvevők nemcsak üzleti kapcsolatokat építhettek, hanem egy valódi közösséggé formálódtak. A borkóstoló (Bodi Magyar Borászat és Gunzer Magyar Borászat), a ZEMA porelán ékszerek bemutatója és a „Táj fényei” – lélegzetelállító fotókiállítás Toroczkai Csaba magyar művész tolmácsolásábanmind hozzájárultak a sikeres kapcsolatépítéshez.
A jövő már most izgalmas, hiszen a Hungarian Summit eseményre idén júniusban kerül sor, amely lehetőséget biztosít a magyar vállalkozások és felsőoktatási intézmények képviselői számára, hogy találkozzanak amerikai döntéshozókkal és potenciális partnerekkel. Emellett a Speedway to America Program, egy hathetes intenzív hibrid tanfolyam, 2025 őszén indul. Ez a program azoknak szól, akik elkötelezték magukat az amerikai piacra lépés mellett, és szeretnék jobban megismerni a piac szabályozási környezetét, a marketingstratégiákat és az üzleti hálózatépítést.
Büszkék vagyunk arra, hogy egy ilyen dinamikus közösség részesei lehettünk, és alig várjuk a következő Bootcamp programot! Köszönjük mindenkinek, hogy együtt dolgozhattunk egy hétig, és hogy hozzájárultatok ennek az élménynek a sikeréhez! 🚀
Legutóbbi hozzászólások